WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Doktorumuz Sorularınızı Bekliyor
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz

Hacamat Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Hacamat Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Hacamat hangi bölgelere uygulanır sorusuna şöyle bir yanıt verelim, Hacamatı vücutta bahsedilen  omurga alanı dışında lokal bölgelerde de kullanılır. Örneğin  iltihaplı romatizmanın dizde oluşturduğu hasarı ortadan kaldırmak için diz bölgesinde de lokal hacamat uygulanabiliyor ya da daha yoğun nöropsikiyatrik problemlerin varlığında baş bölgesinde de hacamat uygulanıyor bu şekilde yaklaşık yüze yakın hastalıkta akışında kullanılmaktadır.

Hacamat için özel bir durum yoksa bu bahsettiğimiz bölgeler öncelikle Kullanıma sahiptir. Yani ense bölgesi daha doğrusu başın arka tarafı ensede küçük bir yasak alan olmakla birlikte boyun bölgesi, sırt bölgesi ve bel bölgesi hacamatın en yaygın kullanıldığı bölgelerdir koruyucu tıp yöntemi olmasından dolayı kişinin hasta olması gerekmiyor.

Hacamat Uygulanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli Hangi Yöntemler Uygulanmalı?

Kişi  oturtulur vital bulguları alınır tansiyon ve nabız gibi bulguları bunun öncesinde  ön görüşmede kullandığı ilaçlar varsa sağlık sorunları tek tek gözden geçirilir ve İşleme vakumlama ile başlanır vakumlama polipropilen ve tek kullanımlık kupalarla vakumlarla  yapılmalıdır ve bu vakumlama işlemi hem toksik maddeleri etraftan tekrar bir merkeze toplama etkisi gösterilen de bir anestezist etkisi sağlar, sonrasında  vakumlama açılır ve çok küçük sterilizasyon sonrası elbette belli bir solüsyon çok  küçük ve yüzeysel çiziklerle deri bütünlüğü bozulur ve tekrar vakum uygulanır, cilt yüzeyine en yakın damarlardaki toksik yükü fazla olan kanın kupa içine dolması sağlanır ve kan tıbbi atık olarak atılır. Bu işlem birkaç defa da tekrarlanabilir aynı seans içinde.

Hacamat Uygulaması Süresi Ne Kadardır  ?

Uygulama yaklaşık 10-15 dakika içinde sonlandırılır , son sterilizasyon sağlanır ve geçici Yaklaşık bir saat durması yeterli olan bir pansuman yapılır .

 

“Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yorum yazarak bulabilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede cevap verilecektir.”

SCROLL UP