WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Doktorumuz Sorularınızı Bekliyor
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz

HACAMAT KAÇ GÜNDE BİR YAPILIR?

HACAMAT KAÇ GÜNDE BİR YAPILIR? Sağlıklı kişiler; Dünyaca ünlü tıp dünyasının dehası İbni Sina, Tıbbın Kanunu adlı kitabında sağlıklı insanların yılda 2 veya 3 kez hacamat yaptırmaları gerektiğini söylemiştir. Bu rakam takribi 1000 yıl önce söylenmiştir. O zamanlarda insan yaşantısı tamamen doğaldı. Şimdi ise yediğimiz içtiğimiz her şey ilaçlardan ve hormonlardan ibarettir. Örneğin renklendirici kullanılmış meyve suları, veya arı kullanılmadan yapılan ballar, ciğerlerimize soluduğumuz egzoz dumanları, klorlu içme suları, salam, sosis, sucuk türleri gibi vb… Bu durumda her mevsim başı hacamat ile insanlar ancak sağlığını koruyabilirler.

HACAMAT KAÇ GÜNDE BİR YAPILIR?Vücudunda ciddi rahatsızlığı olan insanlar ayda 1 kez olmak şartıyla 5 veya 7 seans hacamat yaptırarak maksimum faydayı görebilirler. Kronik rahatsızlığı olan hastalarda 10-20 günde bir ara vermeden yapılan hacamatlar kişinin sağlığını tehlikeye sokar. Bu sebeple en az 30-35 günde bir yapılması önerilir.

Ciddi boyutlara ulaşmamış hafif dereceli hastalıklarda 2-4 seansla, bazen tek seansla sonuç alınabilmektedir. Bu yüzden her zaman en güzel hacamat, hasta olmadan önce ve zamanında yapılan hacamattır.

 

 

 

“Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yorum yazarak bulabilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede cevap verilecektir.”

SCROLL UP