WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Doktorumuz Sorularınızı Bekliyor
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz

Hacamat Ne Zaman Yapılır Hangi Günler Daha Etkilidir?

Hacamat ne zaman yapılır?

Hacamat ne zaman yapılır?

Hacamat ne Zaman Yapılır Hangi Günler Daha Etkilidir, Hacamat yaptırmanın belli günleri vardır. Bu günleri mevsim, ay ve haftanın günleri olarak hem tıbbi hem de dini yönünü Hadis-i Şerifleri esas alarak yazmaya çalıştık. Mevsim olarak yılın 12 ayı istenildiği ve gerekli olduğu durumda yapılır. En faydalı hacamat ilkbaharda ve sonbaharda yapılan hacamattır.

Ömründe hiç hacamat yaptırmamış bir kimse daha faydalı diye uygun olan hacamat mevsimini veya hicri takvimi beklemek yerine ilk fırsatta yaptırması daha uygundur.

Zira uygun günün gelmesini beklemek kanda bulunan mevcut toksit maddelerin yayılmasına sebep olur.

Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında özellikle sıcak memleketlerde ikamet edenlere hacamat çok tavsiye edilir. Hem sıcak memlekette ikamet edip hemde yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar sadece yaz ayında 2 kez yaptırsalar yeridir.

HACAMAT GÜNLERİ 

Hacamat ne Zaman Yapılır Hangi Günler Daha Etkilidir: Kış aylarında yapılan hacamat ise bilhassa grip, nezle, soğuk algınlığı gibi bağışıklık sistemi zayıf veya stresli ortamlarda çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı en iyi korunmayı sağlar. Eğer hacamat hastalık tedavisi için yapılacaksa mevsim, ayın günleri ve haftanın günlerinin hiç bir önemi yoktur. İlk fırsatta yaptırmak daha uygundur.

( Hicri ) Ay olarak hacamat

Sünnet olan en faydalı günler hicri 17, 19 ve 21. günlerdir.

Hacamat hicri 5-25 arasında yapılırsa bir mahsuru olmaz.

Tıbbın dehası İbn-i Sina Hz.leri El Kanun Fıt Tıb (Tıbbın kanunu) adlı eserinde ‘Çok acil durum yok ise hicri 25 inden sonra ve 5 inden önce hacamat yapılmamasını tavsiye eder.’

Hacamatın en faydalı olduğu zaman hicri takvime göre 3 üncü haftada yapılanıdır. Bu dönemde ayın çekim gücü artar. Ayın kendi yörüngesi üzerindeki çeşitli konumlarına göre denizlerde, hatta karalarda ve atmosferde med ve cezir olaylarının meydana geldiği, bununda yeni ay ve dolunay dönemlerinde en yüksek seviyeye ulaştığı bilinmektedir.

2023 Yılı Hacamat Takvimi Sayfamıza Göz Atın

Hacamat ne Zaman Yapılır Hangi Günler Daha Etkilidir: Günümüzde yapılan bazı araştırmalar ayın insan vücudu üzerinde benzer etkiler meydana getirdiğini, dolunay günlerinde vücuttaki hormon ve sıvı dengesinde değişmeler görüldüğü kadınlardaki doğum ve adet görme kanamalarının daha şiddetli olduğunu ortaya koymuştur.

Ayın çekim gücü göz ardı edilecek bir faktör değildir. Ayın büyük olduğu dolunay zamanında çekim gücü artışı nedeni ile denizler kabarır, asabiyet, kavga, gürültü, yaralanma, aile içi kavgalar hep bu döneme rast gelir. Hatta beyin bile kafatası içerisinde şişer.

Bu sebeple hacamatı dolunayın çekim gücünden faydalanmak hicri ayın onundan sonra ve yirmi beşinden önce yaptırmak bu nedenle önemlidir. Hicri on ila yirmi beş arasında yapılan hacamat beden için hem rahatlatıcı olur, hem de toksit maddelerde hareketli olmasından dolayı hacamat için en ideal zamandır.

Hacamat eğer hastalık tedavisinde ziyade sadece sünnet için yaptırılacaksa ayın ikinci döneminde özellikle 17, 19, 21 gibi tekli günler tavsiye edilir.

Sünnet için hacamat yaptırmak demek; hiçbir rahatsızlığım yok, sadece Rasulallah SAV efendimiz tavsiye ettiği için hacamat yaptırıyorum demektir.

Hiçbir rahatsızlığı olmayanlar bu günlerde yaptırmalı, hastalık tedavi amaçlı hacamat olanlar ise ne zaman fırsat bulurlarsa ilk fırsat da hacamatlarını yaptırmalıdır.

Bazı Hadis-i Şerifler de Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri, ay içinde de 17, 19, 21 inci günler hacamat yapılması tavsiye edilmiş ( Ebu Davud tıb 5; Tırmızi tıb 12; İbn Mace Tıp 22 ) ayrıca vücudun hangi bölgelerinde hacamat yapılmasının uygun olacağına dair bilgiler ve uygulama örneklerine yer verilmiştir

Hacamat hangi sıklıkta yapılır?

Hacamat hangi sıklıkta yapılır?

Hiçbir rahatsızlığı olmayanlar için ibn-i Sina Hazretleri yılda 2 defa ile 3 defa hacamat yaptırmak en uygun olan aralıktır der.!

Bu Tahmini 1000 yıl önce meyve ve sebzelerde hormon olmadığı eksoz dumanın nedir bilinmediği bir zamanda söylenmiştir.

Şimdi ise yılda 4 kez hacamat yani her mevsim başında bir hacamat ile insanlar ancak kendilerini koruyabilirler.

Hacamat hastalık tedavisi uygulaması süresince 1 ay içerisinde ayda bir kez geçmemek koşulu ile 7 seans yaptırılmasında mahsur yoktur.

Arka arkaya ara verilmeden yapılan yedi bazen on seans hacamattan sonra kişi alacağı maksimum faydayı almış olur.

Zamanında yapılan erken müdahale seansları daha da aza indirir.

1 ile 3 seans hacamattan sonra şifaya kavuşan hastalarımızda bulunmaktadır.

Hacamat seansları kişinin hastalığının şiddetine göre değişmektedir.

EN GÜZEL HACAMAT HASTA OLMADAN ÖNCE YAPILAN HACAMATTIR.

“Merhaba! Sağlık ve iyilik hali bizim için öncelikli ve siz de bu değerlere önem veren bir kullanıcı olarak doğru adrestesiniz. Hacamat hizmetiyle sağlığınıza doğal ve etkili bir dokunuş yapmaya ne dersiniz?

Hacamat, binlerce yıldır uygulanan bir geleneksel tedavi yöntemidir ve vücudunuzun dengesini sağlamak, toksinlerden arınmak ve genel sağlığınızı desteklemek için etkili bir yol sunar. Siz de Hacamat’ın sağladığı birçok faydadan yararlanabilirsiniz.

Sağlığınıza önem veren bir ekibiz ve Hacamat konusunda uzmanlaşmış profesyonellerimizle sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Hacamat işlemini uygularken titizlikle steril ve hijyenik koşulları sağlıyoruz, böylece güvenli bir deneyim yaşamanızı sağlıyoruz.

Hacamat ile vücudunuzda oluşan enerji dengesizliklerini ve stresi azaltabilir, dolaşımınızı iyileştirebilir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Ayrıca, migren, sırt ağrısı, kas gerginliği gibi çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde de etkili olabilir.

Sizin için en uygun Hacamat seansını belirlemek için deneyimli uzmanlarımız size rehberlik edecektir. İhtiyaçlarınızı dinleyecek ve size özel bir tedavi planı oluşturacaklar. Size sağlıklı bir yaşam yolunda ilerlemek için yardımcı olacaklar.

Hacamat’ın faydalarını keşfetmek ve sağlığınıza bir adım atmak için şimdi harekete geçin! Hacamat hizmetimizden yararlanarak sağlıklı ve dengeli bir yaşama adım atabilirsiniz. Sizin iyiliğiniz için buradayız ve sağlık yolculuğunuzda size eşlik etmek için sabırsızlanıyoruz.

Sağlıklı bir gelecek için sizleri Hacamat hizmetimize bekliyoruz. Bize katılın ve vücudunuzun iyileşme ve denge bulma sürecinde size yardımcı olalım.”

Hacamatın Faydaları

Hacamatın Önemi

“Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yorum yazarak bulabilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede cevap verilecektir.”

SCROLL UP